Návštěva hvězd MMA v Nemocnici Na Bulovce

Ve čtvrtek 29.3. jsme zorganizovali v pražské Nemocnici Na Bulovce návštěvu špičkových zápasníku MMA na dětských oddělení. Rozdávat radost a rozptýlení dětem, které první krásné jarní dny musí trávit na lůžku, to byl hlavní motiv naší čtvrteční návštěvy. Účastnit se tohoto zážitkové odpoledne přislíbili Patrik Kincl – český šampion, zápasící v ruské organizaci ACB, Viktor Pešta – druhý Čech, který zápasil v nejprestižnější organizaci UFC, Makhmud“Mach“Muradov – držitel pásu interkontinentálního šampiona WKN a pásu Caveam, Viktor Pavlíček – český šampion těžké váhy organizace GCF a legenda českého MMA zápasník ověnčený úspěchy, trenér a odborník na tento sport André Reinders.
 V této sestavě úspěšných sportovců jsme po poledni dorazili do Nemocnice Na Bulovce, naší první zastávkou bylo dětské oddělení dětské chirurgie. Po přivítání se s panem primářem a vrchní sestrou jsme vyrazili přímo do pokojů dětí, které povětšinou díky úrazům musí trávit veškerý čas v posteli nemocnice. Naši zápasníci, se rozdělili po pokojích a s dětmi si začali povídat o důvodech jejich pobytu v Nemocnici Na Bulovce, o sportu obecně, jejich zájmech i MMA. Vše se neslo v příjemné atmosféře plné srandy a proto děti brzo ztratily stud a s hvězdami bojových sportů se fotily a nechávaly si podepisovat podpisové karty. Zvědavost projevily děti napříč věkovým spektrem, Ti menší navíc dostávaly plyšáky, které do nemocnice přivezl Viktor Pavlíček.
Po krátkém rozhovoru se sestrami na oddělení o bezpečnosti a o tom jak se chovat v krizových situacích případného napadení, se přesouváme na oddělení dětské ortopedie. I zde se zanedlouho po pokojích a chodbách rozléhá hlasitý smích, naši zápasníci dokazují jaký mají skvělý smysl pro humor. Po nezbytném focení a podepisování se naše návštěva v pražské nemocnici pomalu chýlí ke konci.
Díky hvězdné návštěvě jsme rozdali mnoho radosti a vyloudili úsměvy na tvářích dětí, které bohužel první jarní dny tráví tak jak by asi nechtěl nikdo z nás. Velké díky patří Patrikovi Kinclovi, Viktorovi Peštovi, Makhmudovi Muradovovi, Viktorovi Pavličkovi a André Reindersovi.
Děkujeme také tiskovému mluvčímu Nemocnice Na Bulovce Martinu Šalkovi.