Pražští taxikáři pomáhají dětem z DD Staňkov

Čas od času se stane, že nás osloví někdo, kdo sleduje naší práci pro děti z dětských domovů a ta ho inspiruje k tomu, aby také pomohl. Nejinak tomu bylo i jeden z prosincových večerů, tentokrát to však bylo o to speciálnější, že zakladatele projektu Bohatý sirotek Jonáše Motyčku oslovil jeho bývalý spolužák a kamarád Honza Bek, s tím že by rád uspořádal se svými kolegy – pražskými taxikáři sbírku na děti z domovů.
Kvitujeme každou pomoc a jsme nadšeni, když můžeme jakkoliv přispět např. zprostředkováním, aby se  pomoc dostala tam, kde je potřeba.
Měsíc se sešel s měsícem a jelikož se nápad Honzy Beka mezi jeho kolegy ujal, vyrazili jsme v početné skupině v neděli 31.1.2016 předat dárky pro Dětský domov Staňkov. Tento domov byl vybrán samotnými taxikáři, po našem doporučení. Nedělní akce - předání darů, se účastnilo osm pražských taxikářů, kteří se osobně chtěli setkat s dětmi a seznámit se s životem  v domově, který leží nedaleko Domažlic. Máme vždy velkou radost, když lidé projeví zájem o děti, nejen tím, že jim něco věnují, ale i o ně samotné a touží se s nimi setkat, popovídat a zjistit jejich potřeby.
Do domova jsme dorazili v odpoledních hodinách a čekalo nás srdečné přivítání od dětí i vychovatelů. Pro děti taxikáři přivezli pračku, spacáky, boty, hračky a další potřebné věci, které se konzultovali s hlavními vychovateli, tak aby děti dostali to co opravdu je třeba. Bylo skvělé sledovat jak ve skrze všichni z pražských návštěvníků domova si s dětmi rozumí. Po prohlídce domova jsme si dali kávu, popovídali si o provozu, potřebách a přáních DD Staňkov. 
Chceme moc poděkovat skupině pražských taxikářů, kteří se nadchli pro naší vizi pomáhat dětem z dětských domovů a zorganizovali samostatně projekt a rozdávali poslední lednovou neděli dětem z DD Staňkov radost. Speciální poděkování pak patří Honzovi Bekovi, který již dlouho sympatizuje s naším projektem a dal i první impuls k tomu sbírku pro opuštěné děti mezi taxikáři zorganizovat a Romanovi Bělovi, který byl jedním z hlavních organizátorů.