Exkurze a oběd v klubu JAMES DEAN pro děti z DD Dolní Počernice

Dnes jsme pro děti z Dětského domova Dolní Počernice, který dlouhodobě v rámci našeho charitativního projektu Bohatý sirotek podporujeme, připravili velmi speciální program.

Společně s pražským klubem JAMES DEAN jsme děti pozvali na exkurzi spojenou s obědem. Jelikož dětem z Dolních Počernic chceme dávat inspiraci - ty nejlepší vzory a tak jsme byli nadšeni, když majitel klubu Ondřej Plšek přišel s návrhem podpory našeho charitativního konceptu touto formou, děti tak totiž měly jedinečnou možnost nasát inspiraci jednoho z nejlepších gastronomických podniků u nás. Mnoho z nich dnes studuje obory z gastronomie, nebo se ke studiu tohoto odvětví chystá. Navíc někteří dokonce uvažují o barmanských, či kuchařských kurzech, tak aby si zvýšili svojí kvalifikaci.

I proto dnešní červencové úterý krátce po poledni dorazilo do klubu více než patnáct dětí, které dychtily po nových zážitcích. Celý program odstartoval oběd. Děti si mohly vybrat z bohatého jídelního lístku na co měly chuť a tak se na stolech zanedlouho objevovaly burgery, křídla, nebo saláty. Děti si místní kuchyni pochvalovaly, mnohokrát padlo, že právě dnešní oběd byl tím nejlepším co za svůj život jedly.

Po obědě děti pomalu začaly objevovat nejrůznější zákoutí vyhlášeného pražského podniku a byly unešení z jeho designu.

Manažer restaurace pak vzal děti i do spodního patra – klubového, které na děti zapůsobilo snad ještě více než to restaurační. Menší dětí si velmi oblíbily rekvizity vozu. Ti starší zase zasypávali manažera restaurace nejrůznějšími dotazy. Samozřejmě došlo i na společné focení.

Jedním z cílů Bohatého sirotka je inspirace, máme velkou radost, že díky přátelskému týmu z klubu JAMES DEAN se jí dětem dostalo. Ještě jednou chceme moc poděkovat Ondřeji Plškovi a jeho týmu, který se o děti skvěle staral. Dnešek ukázal jak naprosto nenásilnou formou je možné děti vzdělat a ukázat jim jak rozmanitý obor gastronomie může být.

VĚŘÍME, ŽE VŠÍM CO DĚLÁME, VYTVÁŘÍME LEPŠÍ PROSTŘEDÍ PRO RŮST

http://www.jamesdean.cz/